O NASBLOG

Blog wpisy
Pop Iwan dobry w każdą pogodę

 „W miarę jedzenia apetyt rośnie”. Im więcej miejsc odwiedzasz, zdobywasz więcej gór (szczytów) wzrastają oczekiwania wobec siebie i towarzyszy podróży. Tym razem okoliczność wyprawy na Ukrainę nasunęła się w sposób oczywisty. 100 letnia rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę i 80 rocznica otwarcia Obserwatorium Astronomiczno-Meteorologicznego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego na szczycie góry Pop Iwan. 

T. Janota Bzowski "Król Bieszczadów"

Dostępność: unikat
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 47,00 zł 47.00
ilość szt.

Opis

Książka "Król Bieszczadów" to wspaniałe wspomnienia inspektora bieszczadzkich parków konnych, hrabiego Tadeusza Janoty Bzowskiego, ukazujące życie na terenie dzikich Bieszczadów i Beskidu Niskiego w latach 50. i 60. XX w., niejednokrotnie wzruszające, przeplatane refleksjami i opowiadaniami o rodzinie, współtowarzyszach życia codziennego i urokliwej naturze Bieszczadów.

„Myśl, że miałbym zamienić te wspaniałe lasy, tę cudowną przyrodę, na ciasny pokój biurowy, w którym przewracałbym suche papierki, wprost mnie przerażała. W tej swojej, wymagającej koczowniczego życia pracy, przy straszliwych nieraz warunkach bytowania, czułem się mimo wszystko szczęśliwy. Tu żyłem. W mieście mógłbym tylko wegetować! Tu byłem kimś, tam byłbym niczym. W obecnych warunkach wiedziałem, że praca moja jest pożyteczna. Taka świadomość jest konieczna człowiekowi, jeśli chce dobrze pracować. Bez tego staje się robotem, bezduszną maszyną. W moich Dzikich Polach byłem po prostu sobą”.

Tadeusz Janota Bzowski

 

Wydawnictwo Ruthenus
Liczba stron 208
Oprawa Twarda
ISBN 978-83-7530-431-2

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl