O NASBLOG

Blog wpisy
Pop Iwan dobry w każdą pogodę

 „W miarę jedzenia apetyt rośnie”. Im więcej miejsc odwiedzasz, zdobywasz więcej gór (szczytów) wzrastają oczekiwania wobec siebie i towarzyszy podróży. Tym razem okoliczność wyprawy na Ukrainę nasunęła się w sposób oczywisty. 100 letnia rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę i 80 rocznica otwarcia Obserwatorium Astronomiczno-Meteorologicznego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego na szczycie góry Pop Iwan. 

K. Zieliński "Leksykon drewnianej architektury sakralnej województwa podkarpackiego"

Dostępność: kilka
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 99,00 zł 99.00
ilość szt.

Opis

„Leksykon drewnianej architektury sakralnej województwa podkarpackiego” zawiera charakterystykę 256 zachowanych w regionie województwa podkarpackiego obiektów sakralnych. zbudowanych do ok. roku 1950 r. Książka prezentuje 149 cerkwi, 96 kościołów i kaplic, 11 dzwonnic i jeden dawny zbór protestancki. Ich opisy zilustrowano w sumie 1200 aktualnych, ale także i archiwalnych, zdjęć.

Każdy opis posiada krótkie streszczenie w języku angielskim oraz ukraińskim. Końcowym elementem wydawnictwa jest „Suplement” prezentujący informacje o niezachowanych obiektach sakralnych. Zawiera on krótkie hasła do 467 miejscowości, w których kiedyś istniały drewniane obiekty sakralne: cerkwie, kościoły, zbory, synagogi i dzwonnice. Uległy one zniszczeniu w latach od ok. 1850 do 2007. Udało się odnaleźć i pozyskać 535 archiwalnych zdjęć, które pokazują ich bryłę, a czasami i wnętrze wraz z wyposażeniem.

 

Wydawnictwo Pro Carpathia
Liczba stron 408
Oprawa Twarda
ISBN 978-83-61577-68-3

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl