O NASBLOG

Blog wpisy
Pop Iwan dobry w każdą pogodę

 „W miarę jedzenia apetyt rośnie”. Im więcej miejsc odwiedzasz, zdobywasz więcej gór (szczytów) wzrastają oczekiwania wobec siebie i towarzyszy podróży. Tym razem okoliczność wyprawy na Ukrainę nasunęła się w sposób oczywisty. 100 letnia rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę i 80 rocznica otwarcia Obserwatorium Astronomiczno-Meteorologicznego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego na szczycie góry Pop Iwan. 

R. Dąbrowski "Przewodnik ilustrowany po województwie stanisławowskiem"

Dostępność: unikat
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość szt.

Opis

Przewodnik ilustrowany po województwie stanisławowskiem zawiera m.in. opisy miejscowości Stanisławów (obecny Iwano-Frankowsk), Bubniszcze, Delatyn, Halicz, Jaremcze, Kałusz, Kołomyja, Kosmacz, Kosów, Kuty, Maniawa, Mikuliczyn, Nadwórna, Rafajłowa, Rozłucz, Skole, Sławsko, Stryj, Turka, Worochta, Żabie, Żydaczów.

"[...] miałem na celu zaznajomić szerokie warstwy społeczeństwa z bogactwem i pięknem przyrody oraz z dobytkiem wiekowym kultury naszej. Przewodnik ma ułatwić zwiedzanie i poznanie naszej ziemi kresowej, przez co przyczyni się do głębszego umiłowania tejże, gdyż pokochać można tylko to co się zna."

Romuald Dąbrowski

 

Wydawnictwo Ruthenus
Liczba stron 192
Oprawa Twarda
ISBN 9788375301168

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl