Blog wpisy
Pop Iwan dobry w każdą pogodę

 „W miarę jedzenia apetyt rośnie”. Im więcej miejsc odwiedzasz, zdobywasz więcej gór (szczytów) wzrastają oczekiwania wobec siebie i towarzyszy podróży. Tym razem okoliczność wyprawy na Ukrainę nasunęła się w sposób oczywisty. 100 letnia rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę i 80 rocznica otwarcia Obserwatorium Astronomiczno-Meteorologicznego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego na szczycie góry Pop Iwan. 

BIESZCZADZKI INSTAGRAM


 

BIESZCZADZKI FACEBOOK


 

Iwan Czaj - napar naszych wschodnich sąsiadów 2
Iwan Czaj - napar naszych wschodnich sąsiadów

W ostatnim wpisie o mojej wyprawie na Pop Iwan wspominałam o piciu pysznego naparu o nazwie Iwan Czaj. Dziś chcę uchylić rąbka tajemnicy co to takiego jest Iwan Czaj. Bo nie jest to herbata o jakiej myślisz :)

 Iwan czaj - napar naszych wschodnich sąsiadów

Napój przygotowany z wierzbówki kiprzycy uspokoi nadszarpnięte nerwy, wprowadzi w błogi sen, jak również wzmocni organizm dzięki zawartości w niej białku, minerałom i witaminie C. Jak podaje portal www.czajnikowy.pl:

"herbatka ta uchodzi za remedium na bóle głowy, ponadto koi i uspokaja zszargane nerwy oraz pomaga zwalczać bezsenność. W składzie tej rośliny znaleziono duże ilości białka, czemu z kolei przypisuje się wzmocnienie odporności. Posiada także sporo minerałów w tym żelazo, miedź i mangan co pomaga w zwalczaniu anemii." 

 Jak znalazł na okres zimowy, pijmy i aby do wiosny :)

 

A skąd taka nazwa?

Młody Iwan noszący szkarłatną koszulę zgłębiał właściwości lecznicze roślin, a przygotowując z nich herbatki pomagał ludziom. Kolor jego koszuli był tak charakterystyczny, że pojawiając się na tle lasów i łąk, ludzie wołali „Iwan czaj”. Kiedy Iwan nagle zniknął, na łąkach pojawiła się roślina o szkarłatnych kwiatach, skojarzenie było jednoznaczne, że to „Iwan czaj”.

 

 

Smacznego!

 

Komentarze do wpisu (2)

2 listopada 2018

Pyszna herbatka :)

4 września 2019

Bounce rate. Network traffic to boost ranks and exposure. NEW! Now you can choose the Country you want the traffic to come from, as well. Supercharge Your SEO And Boost Your Alexa Ranking with 1 Million unique Visitors Traffic sent Within 1 Month. Available only Here. Cheapest Offer On the Internet And Exclusively Available on Monkey Digital Read More details about our great offer: https://monkeydigital.co/product/network-traffic-offer/ Thanks and regards Mike Monkey Digital monkeydigital.co@gmail.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl