Blog wpisy
Pop Iwan dobry w każdą pogodę

 „W miarę jedzenia apetyt rośnie”. Im więcej miejsc odwiedzasz, zdobywasz więcej gór (szczytów) wzrastają oczekiwania wobec siebie i towarzyszy podróży. Tym razem okoliczność wyprawy na Ukrainę nasunęła się w sposób oczywisty. 100 letnia rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę i 80 rocznica otwarcia Obserwatorium Astronomiczno-Meteorologicznego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego na szczycie góry Pop Iwan. 

O nas


 

Dawno, dawno temu, za średniej wielkości górami i za obłędnie zielonymi lasami była sobie mała pod bieszczadzka miejscowość o nazwie Rudawka. To, dla wielu nieznane, miejsce było moimi drzwiami do magicznego świata Bieszczad, po którym podróż trwa do dziś. Wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa, które mam z tego miejsca spowodowały, że na zabój zakochałam się w pieszych wędrówkach po górach, poszukiwaniu nowych, mało turystycznych, miejsc oraz fotografii.

 

Jesteś gotowy, aby podróżować razem ze mną?

Z Bieszczadami jestem związana od najmłodszych lat. Całe moje życie kręci się u ich stóp - w Przemyślu. Tu żyję na co dzień i to tutaj miałam okazję zakosztować kultury, którą Bieszczady są otoczone. Przez wiele lat pracowałam w księgarni, gdzie mogłam dać wyraz swojemu uznaniu dla rękodzielników. Stworzyłam autorską przestrzeń skupiającą najciekawszych bieszczadzkich twórców i oferować turystom produkty przez nich stworzone. Był to swoisty wstęp do książki jaką pisze samo życie.

Przełom nastąpił gdy pierwszy raz zdobyłam najwyższy szczyt Bieszczad, czyli Pikuj. Oprócz dużego wysiłku, który włożyłam w zdobycie tej góry zdobyłam coś wyjątkowego – nowe znajomości oraz…pewność.

Pewność, że Bieszczady wymagają jeszcze większego spopularyzowania i to nie tylko pod kątem pieszych wędrówek! Uświadomiłam sobie jak wielu ludzi z ogromnym talentem żyje w tym miejscu. A świat słyszy tylko o niektórych z nich. Postanowiłam to zmienić! Ikony, biżuteriarzeźby drewniane, czy książki o tematyce bieszczadzkiej, które powstają na tym terenie muszą ujrzeć światło dzienne nie tylko na Podkarpaciu! Bo twórca jest po to, aby cieszyć innych swoją twórczością. A przynajmniej twórcy bieszczadzcy tacy są. Gwarantuje!

Od pomysłu minęło kilka lat, okraszonych dalszymi wędrówkami oraz zawiązywaniem kolejnych przyjaźni. To dzięki nim sklep www.klimatybieszczadzkie.pl jest tak wyjątkowy. Gdyby nie przyjaźnie, nowe znajomości i zaufanie, którymi obdarzyli mnie rękodzielnicy mogłabym tylko marzyć o taki miejscu jak to.


 

Ale, ale! Ja też mam swój wkład!

Moje działania skupiają się nie tylko na zdobywaniu kontaktów, wyszukiwaniu najlepszych publikacji i robieniu zdjęć. Od wielu lat spełniam swoje artystyczne fantazje tworząc biżuterię haftowaną. Każdy wzór przechodzi etapy prób i błędów. Godzinami, a czasem nawet tygodniami rośnie w mojej głowie, by potem przenieść go na materiał. Czasem jest wspaniały od samego początku, a czasem wzór na biżuterii haftowanej wymaga wyprucia bo... ładniejszy byłby kolor musztardowy, a nie kanarkowy, którego użyłam :)

 

Pstryk i robię co chce!

Wszystko potoczyło się tak szybko. Zmiana stylu życia pociągnęła za sobą jeszcze jedno ważne dla mnie odkrycie. Pokochałam fotografię. Dzień bez nowego zdjęcia jest dla mnie dniem straconym. Bo w takim miejscu jak Bieszczady nie brakuje pomysłów, pięknych widoków i chęci do życia. A jeśli można to jeszcze uwiecznić "na zawsze" na zdjęciu, to czy można chcieć czegoś więcej? Czarna kawa, aparat fotograficzny i buty trekingowe to zestaw, z którym się nie rozstaje.

 

 

Wiesz już kim jestem i dlaczego powstały klimatybieszczadzkie.pl. Czy teraz jesteś już gotowy na wspólną podróż przez znane i nieznane zakątki Bieszczad? Jeśli tak, zapraszam na pokład! :)

 

Barbara Czarniecka

 

Psst! Znajdziesz mnie jeszcze w kilku miejscach!

 

 bieszczadzki Facebook bieszczadzki Instagram | Fotoblog

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl