O NASBLOG

Blog wpisy
Pop Iwan dobry w każdą pogodę

 „W miarę jedzenia apetyt rośnie”. Im więcej miejsc odwiedzasz, zdobywasz więcej gór (szczytów) wzrastają oczekiwania wobec siebie i towarzyszy podróży. Tym razem okoliczność wyprawy na Ukrainę nasunęła się w sposób oczywisty. 100 letnia rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę i 80 rocznica otwarcia Obserwatorium Astronomiczno-Meteorologicznego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego na szczycie góry Pop Iwan. 

Ikona na kamieniu "Katarzyna Aleksandryjska"

Dostępność: unikat
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.

Opis

Ikona wykonana na kamieniu pochodzącym z rzeki San z wizerunkiem św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Ikona wykonana jest techniką decoupage z ręcznie malowanymi elementami.  

Według tradycji była bogatą i wykształconą chrześcijanką z Aleksandrii, która przyjęła śluby czystości. Poniosła śmierć męczeńską w wieku 18 lat. Otwarcie krytykowała prześladowania chrześcijan i postępowania cesarza Maksencjusza lub Maksymina, żonę którego nawróciła na chrześcijaństwo. Wyrok śmierci zapadł po dyspucie religijnej, w której Katarzyna okazała się bieglejsza od pięćdziesięciu mędrców niechrześcijańskich, część z nich nawracając. Niezadowolony z takiego obrotu sprawy cesarz skazał Katarzynę na śmierć po torturach; odstąpiono od łamania kołem po zniszczeniu narzędzia tortur przez anioła i wyrok wykonano przez ścięcie

 Ikona posiada zawieszkę.

SZCZEGÓŁY:

 Materiał podstawowy:                       kamień rzeczny
 Technika: decoupage z elementami ręcznie malowanymi

 Kolorystyka:   

ecru, złoto
 Rozmiar: 14/9 cm
 Waga: 270 g
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl